Sezon 2002/2003
Drużyna ASK Doral - Nysa Kłodzko zajęła 2 miejsce w rozgrywkach Dolnośląskiego Związku Koszykówki, w związku z czym awansowała do półfinałów rozgrywanych w Rzeszowie gdzie zajęła 4 miejsce.
Sekcja ASK Doral - Nysa Kłodzko zajęła 1 miejsce w rozgrywkach Dolnośląskiego Związku Koszykówki, w związku z czym awansowała do półfinałów rozgrywanych w Krośnie gdzie zajęła 3 miejsce.
Zespół ASK Doral - Nysa Kłodzko zajął 1 miejsce w rozgrywkach Dolnośląskiego Związku Koszykówki.
Rozgrywki półfinałowe o wejście do II ligi były organizowane w Kłodzku, co spotkało się z olbrzymia aprobatą mieszkańców i władz lokalnych
Drużyna ASK Doral - Nysa Kłodzko zajęła 2 miejsce w turnieju półfinałowym.
Miejsce |
Drużyna |
Punkty |
Kosze |
1. |
KKS Resovia Rzeszów |
4 |
178:124 |
2. |
ASK Doral - Nysa Kłodzko |
4 |
196:151 |
3. |
LKS Polonia Poraj |
2 |
140:179 |
4. |
MKS Basket Biłgoraj |
2 |
135:195 |
Turniej Finałowy został rozegrany w Rzeszowie gdzie nasz zespól ostatecznie zajął 3 miejsce.
Efektem wysokiej lokaty w turnieju finałowy oraz w wyniku uznania wkładu klubu w stały rozwój koszykówki przez władze PZKosz ,sekcja nasza w sezonie 2005/2006 po raz pierwszy w historii uzyskała możliwość wzięcia udziału w rozgrywkach II ligi koszykówki szczebla centralnego.
W bardzo silnie obsadzonej grupie w swoim debiucie zespół zajął 12 miejsce kwalifikując się do rozgrywek w kolejnym sezonie .
m | drużyna | pkt | mecze | zw. - por. | dom | wyjazd | pkt. zd. - pkt. str. | różnica | zw. / mecze |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | GKS Tychy | 51 | 28 | 23 - 5 | 14 - 0 | 9 - 5 | 2456 - 2044 | +412 | 0.8214 |
2 | Start AZS Lublin | 51 | 28 | 23 - 5 | 13 - 1 | 10 - 4 | 2319 - 1956 | +363 | 0.8214 |
3 | Polonia Przemyśl | 49 | 28 | 21 - 7 | 13 - 1 | 8 - 6 | 2353 - 2159 | +194 | 0.7500 |
4 | MKS Dąbrowa Górnicza II | 48 | 28 | 20 - 8 | 13 - 1 | 7 - 7 | 2319 - 2119 | +200 | 0.7143 |
5 | Miasto Szkła Krosno | 46 | 28 | 18 - 10 | 10 - 3 | 8 - 7 | 2440 - 2222 | +218 | 0.6429 |
6 | Resovia Rzeszów | 44 | 28 | 16 - 12 | 10 - 4 | 6 - 8 | 2210 - 2062 | +148 | 0.5714 |
7 | Pogoń Prudnik | 41 | 28 | 13 - 15 | 9 - 5 | 4 - 10 | 2230 - 2179 | +51 | 0.4643 |
8 | MKKS Rybnik | 41 | 28 | 13 - 15 | 11 - 3 | 2 - 12 | 2180 - 2245 | -65 | 0.4643 |
9 | AZS Politechnika Korona Kraków | 40 | 28 | 12 - 16 | 9 - 6 | 3 - 10 | 2281 - 2331 | -50 | 0.4286 |
10 | MKKS Zabrze | 40 | 28 | 12 - 16 | 8 - 7 | 4 - 9 | 2089 - 2150 | -61 | 0.4286 |
11 | Pogoń Ruda Śląska | 39 | 28 | 11 - 17 | 9 - 4 | 2 - 13 | 2187 - 2319 | -132 | 0.3929 |
12 | UMKS Kielce | 38 | 28 | 10 - 18 | 7 - 7 | 3 - 11 | 2130 - 2261 | -131 | 0.3571 |
13 | Doral Nysa Kłodzko | 37 | 28 | 9 - 19 | 8 - 6 | 1 - 13 | 2004 - 2297 | -293 | 0.3214 |
14 | AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice | 34 | 28 | 6 - 22 | 4 - 10 | 2 - 12 | 1963 - 2314 | -351 | 0.2143 |
15 | Alba Chorzów | 31 | 28 | 3 - 25 | 2 - 12 | 1 - 13 | 2010 - 2513 | -503 | 0.1071 |
II liga
Do swojego kolejnego sezonu drużyna koszykówki przystąpiła wzmocniona pozyskaniem nowych sponsorów wśród których wiodącą rolę spełnił sponsor tytularny firma Staropolanka -znany i ceniony producent wysokiej jakości wody mineralnej oraz firma Zetkama S.A.
Skład udało się uzupełnić kilkoma obiecującymi zawodnikami co dało efekt w postaci
progresji wyniku i ostatecznym zajęciu 7 miejsca na koniec rozgrywek.
m | drużyna | pkt | mecze | zw. - por. | dom | wyjazd | pkt. zd. - pkt. str. | różnica | zw. / mecze |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | MKKS Rybnik | 45 | 24 | 21 - 3 | 11 - 1 | 10 - 2 | 2134 - 1701 | +433 | 0.8750 |
2 | Pogoń Prudnik | 42 | 24 | 18 - 6 | 11 - 1 | 7 - 5 | 2024 - 1771 | +253 | 0.7500 |
3 | AZS Politechnika Opolska | 40 | 24 | 16 - 8 | 8 - 4 | 8 - 4 | 1969 - 1634 | +335 | 0.6667 |
4 | MKKS Zabrze | 40 | 24 | 16 - 8 | 9 - 3 | 7 - 5 | 2012 - 1855 | +157 | 0.6667 |
5 | AZS Radex Szczecin | 39 | 24 | 15 - 9 | 8 - 4 | 7 - 5 | 2001 - 1859 | +142 | 0.6250 |
6 | KS Sudety Jelenia Góra | 39 | 24 | 15 - 9 | 8 - 4 | 7 - 5 | 1852 - 1788 | +64 | 0.6250 |
7 | Doral Nysa Kłodzko | 37 | 24 | 13 - 11 | 8 - 4 | 5 - 7 | 1991 - 1868 | +123 | 0.5417 |
8 | Pogoń Ruda Śląska | 36 | 24 | 12 - 12 | 6 - 6 | 6 - 6 | 1800 - 1817 | -17 | 0.5000 |
9 | WKS Śląsk Wrocław | 34 | 24 | 10 - 14 | 6 - 6 | 4 - 8 | 1866 - 1832 | +34 | 0.4167 |
10 | Olimpia Legnica | 33 | 24 | 9 - 15 | 7 - 5 | 2 - 10 | 1879 - 2020 | -141 | 0.3750 |
11 | RKKS Rawia RAWAG Rawicz | 32 | 24 | 8 - 16 | 4 - 8 | 4 - 8 | 1705 - 1941 | -236 | 0.3333 |
12 | Jamalex Polonia 1912 Leszno | 27 | 24 | 3 - 21 | 2 - 10 | 1 - 11 | 1646 - 2081 | -435 | 0.1250 |
13 | Stal II Ostrów Wlkp. | 24 | 24 | 0 - 24 | 0 - 12 | 0 - 12 | 1533 - 2245 | -712 | 0.0000 |
II liga
Do trzeciego sezonu w szeregach drugiej ligi drużyna przystąpiła w nieco zmienionym składzie .Do pierwszego zespołu dołączyła grupa naszych wychowanków, poważnym wzmocnieniem było pozyskanie Marcina Sterengi
( wychowanka Górnika Wałbrzych) zawodnika o b.dużym doświadczeniu koszykarskim.
Po bardzo udanym początku sezonu kiedy zespół plasował się w ścisłej czołówce
rozgrywek ,ostatecznie nie udało utrzymać tak wysokiej pozycji i rozgrywki
zakończyliśmy na 8 pozycji .
m | drużyna | pkt | mecze | zw. - por. | dom | wyjazd | pkt. zd. - pkt. str. | różnica | zw. / mecze |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | KS Sudety Jelenia Góra | 46 | 26 | 20 - 6 | 9 - 4 | 11 - 2 | 2086 - 1831 | +255 | 0.7692 |
2 | AZS Radex Szczecin | 45 | 26 | 19 - 7 | 11 - 2 | 8 - 5 | 2089 - 1793 | +296 | 0.7308 |
3 | AZS Politechnika Opolska | 43 | 26 | 17 - 9 | 10 - 3 | 7 - 6 | 2044 - 1724 | +320 | 0.6538 |
4 | Pogoń Prudnik | 43 | 26 | 17 - 9 | 12 - 1 | 5 - 8 | 2207 - 1968 | +239 | 0.6538 |
5 | Spójnia Stargard Szczeciński | 42 | 26 | 16 - 10 | 10 - 3 | 6 - 7 | 1888 - 1765 | +123 | 0.6154 |
6 | MKKS Zabrze | 41 | 26 | 15 - 11 | 10 - 3 | 5 - 8 | 2003 - 1876 | +127 | 0.5769 |
7 | AZS PWSZ Kalisz | 41 | 26 | 15 - 11 | 7 - 6 | 8 - 5 | 1962 - 1843 | +119 | 0.5769 |
8 | Doral Nysa Kłodzko | 40 | 26 | 14 - 12 | 9 - 4 | 5 - 8 | 1927 - 1845 | +82 | 0.5385 |
9 | OPEN Florentyna Pleszew | 40 | 26 | 14 - 12 | 10 - 3 | 4 - 9 | 1932 - 1880 | +52 | 0.5385 |
10 | AZS Politechnika Poznań | 37 | 26 | 11 - 15 | 8 - 5 | 3 - 10 | 1950 - 1964 | -14 | 0.4231 |
11 | KKS Siechnice | 35 | 26 | 9 - 17 | 7 - 6 | 2 - 11 | 1788 - 1961 | -173 | 0.3462 |
12 | UKKS 2000 Leszno | 34 | 26 | 8 - 18 | 7 - 6 | 1 - 12 | 1744 - 1978 | -234 | 0.3077 |
13 | WKS Śląsk Wrocław | 33 | 26 | 7 - 19 | 5 - 8 | 2 - 11 | 1656 - 2143 | -487 | 0.2692 |
14 | Olimpia Legnica | 26 | 26 | 0 - 26 | 0 - 13 | 0 - 13 | 998 - 1703 | -705 | 0.0000 |
II liga
W kolejnym sezonie nastąpiło znaczne rozszerzenie składu. Do zespołu po roku przerwy wrócił Michał Lipiński i Krzysztof Jakóbczyk. Nowymi zawodnikami stali się G.Kaczmarek ,Sławomir Dzwilewski i Adrian Stochmiałek. Pozyskano nowego sponsora w postaci Banku Spółdzielczego z Kłodzka .W początkowej fazie w rozgrywkach nie mógł uczestniczyć Marcin Sterenga , który do XII 2008 leczył kontuzję. Brak tego doświadczonego zawodnika zaważył na postawie zespołu. Po objęciu stanowiska trenera przez P.Tomasza Włodowskiego i powrocie Sterengi do gry nasz zespół należał w drugiej części sezonu do najwyżej ocenianych zespołów.
Na koniec rozgrywek nasza drużyna w bardzo mocnej stawce zajęła 9 miejsce.
m | drużyna | pkt | mecze | zw. - por. | dom | wyjazd | pkt. zd. - pkt. str. | różnica | zw. / mecze |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Spójnia Stargard Szczeciński | 46 | 24 | 22 - 2 | 12 - 0 | 10 - 2 | 1867 - 1435 | +432 | 0.9167 |
2 | AZS Radex Szczecin | 44 | 24 | 20 - 4 | 12 - 0 | 8 - 4 | 2029 - 1630 | +399 | 0.8333 |
3 | AZS Politechnika Opolska | 42 | 24 | 18 - 6 | 9 - 3 | 9 - 3 | 1937 - 1653 | +284 | 0.7500 |
4 | Tarnovia Tarnowo Podgórne | 41 | 24 | 17 - 7 | 10 - 2 | 7 - 5 | 2145 - 1760 | +385 | 0.7083 |
5 | OPEN Florentyna Pleszew | 38 | 24 | 14 - 10 | 9 - 3 | 5 - 7 | 1870 - 1738 | +132 | 0.5833 |
6 | Pogoń Prudnik | 37 | 24 | 13 - 11 | 8 - 4 | 5 - 7 | 1975 - 1937 | +38 | 0.5417 |
7 | Tytan Częstochowa | 36 | 24 | 12 - 12 | 7 - 5 | 5 - 7 | 1952 - 1894 | +58 | 0.5000 |
8 | AZS Politechnika Poznań | 36 | 24 | 12 - 12 | 7 - 5 | 5 - 7 | 1913 - 1870 | +43 | 0.5000 |
9 | Doral Zetkama Nysa Kłodzko | 34 | 24 | 10 - 14 | 6 - 6 | 4 - 8 | 1947 - 1891 | +56 | 0.4167 |
10 | MKKS Rybnik | 34 | 24 | 10 - 14 | 7 - 5 | 3 - 9 | 1722 - 1934 | -212 | 0.4167 |
11 | WKS Śląsk Wrocław | 29 | 24 | 5 - 19 | 3 - 9 | 2 - 10 | 1528 - 1900 | -372 | 0.2083 |
12 | KKS Siechnice | 27 | 24 | 3 - 21 | 2 - 10 | 1 - 11 | 1583 - 2141 | -558 | 0.1250 |
13 | OSSM PZKosz Wrocław | 24 | 24 | 0 - 24 | 0 - 12 | 0 - 12 | 1461 - 2146 | -685 | 0.0000 |
II liga
Piąty sezon gry na zapleczu pierwszej ligi rozpoczął się od przebudowy składu . Z drużyny do zespołu I ligowego odeszli M.Sterenga,K.Jakóbczyk i A.Stochmiałek. Wzmocnienia M.Kowalskim , P.Maloną i powrocie do drużyny M.Płatka mogły przynieść szanse na przełom w historii sekcji. Nasz zespół miał dużą szansę by po raz pierwszy uzyskać awans do grupy barażowej walczącej bezpośrednio o awans. W końcówce sezonu zabrakło jednak kilku zwycięstw i nie udało się zrealizować tego celu. Królem strzelców rozgrywek II ligi został nasz reprezentant Grzegorz Kaczmarek który uzyskał śr. 20,7 pkt/mecz.
Końcowe wyniki sezonu
Tabela
1. |
AZS Radex Szczecin |
26 |
50 |
2. |
Open Basket Pleszew |
26 |
48 |
3. |
AZS Politechnika Poznań |
26 |
46 |
4. |
Księżak Łowicz |
26 |
42 |
5. |
AZS WSGK Kutno |
26 |
42 |
6. |
MKS Skierniewice |
26 |
40 |
7. |
Stal Ostrów Wlkp. |
26 |
39 |
8. |
Doral Zetkama Nysa Kłodzko |
26 |
39 |
9. |
Pogoń Prudnik |
26 |
39 |
10. |
AZS Politechnika Opolska |
26 |
38 |
11. |
WKK Obiekty Wrocław |
26 |
35 |
12. |
WKS Śląsk Wrocław |
26 |
33 |
13. |
OSSM PZKosz Wrocław |
26 |
29 |
14. |
KKS Siechnice |
26 |
26 |
II liga
Wielki sukces tak krótko można podsumować to stało się udziałem naszej drużyny w ostatnim czasie .Drużyna po niewielkich zmianach kadrowych zajęła drugie miejsce po rundzie zasadniczej. Walkę o pierwszą ligę przegraliśmy dopiero w fazie play off z zespołem Sudetów Jelenia Góra który uzyskał bezpośredni awans. Zawodnik Maciej Lepczyński został wybrany do pierwszej piątki najlepszych zawodników sezonu.
Tabela
1. |
30 |
56 |
|
2. |
30 |
52 |
|
3. |
30 |
52 |
|
4. |
30 |
52 |
|
5. |
30 |
50 |
|
6. |
30 |
47 |
|
7. |
30 |
45 |
|
8. |
30 |
43 |
|
9. |
30 |
42 |
|
10. |
30 |
42 |
|
11. |
30 |
42 |
|
12. |
30 |
41 |
|
13. |
30 |
40 |
|
14. |
30 |
40 |
|
15. |
30 |
38 |
|
16. |
30 |
37 |
SEZON 2011/12
II liga
Tabela ligowa 2 Liga Mężczyzn, grupa B |
|||||||||||||||
Lp. |
Drużyna |
Mecze |
Zwycięstwa |
Porażki |
Pkt. zd. |
K. zd. |
: |
|
|
|
|
|
|
|
|
1. |
WKS Śląsk Wrocław |
26 |
23 |
3 |
49 |
2212 |
: |
|
|
|
|
|
|
|
|
2. |
BM Węgiel Stal Ostrów Wielkopolski |
26 |
19 |
7 |
45 |
2075 |
: |
|
|
|
|
|
|
|
|
3. |
KS AZS AWF Katowice |
26 |
19 |
7 |
45 |
2090 |
: |
|
|
|
|
|
|
|
|
4. |
KS Pogoń Prudnik |
26 |
17 |
9 |
43 |
2062 |
: |
|
|
|
|
|
|
|
|
5. |
WKK Wrocław |
26 |
16 |
10 |
42 |
1867 |
: |
|
|
|
|
|
|
|
|
6. |
Alba Chorzów |
26 |
14 |
12 |
40 |
2009 |
: |
|
|
|
|
|
|
|
|
7. |
AZS AGH Alstom Kraków |
26 |
14 |
12 |
40 |
1983 |
: |
|
|
|
|
|
|
|
|
8. |
GTK Fluor Gliwice |
26 |
13 |
13 |
39 |
1908 |
: |
|
|
|
|
|
|
|
|
9. |
MKS Skierniewice |
26 |
12 |
14 |
38 |
2003 |
: |
|
|
|
|
|
|
|
|
10. |
HK Bank Spółdzielczy Żory |
26 |
10 |
16 |
36 |
1991 |
: |
|
|
|
|
|
|
|
|
11. |
DORAL ZETKAMA NYSA Kłodzko |
26 |
8 |
18 |
34 |
1779 |
: |
|
|
|
|
|
|
|
|
12. |
MCKiS TERMO-REX SA Jaworzno |
26 |
8 |
18 |
34 |
1798 |
: |
|
|
|
|
|
|
|
|
13. |
KKS Mickiewicz-Romus Katowice |
26 |
6 |
20 |
32 |
1886 |
: |
|
|
|
|
|
|
|
|
14. |
UMKS Piotrcovia |
26 |
3 |
23 |
29 |
1777 |
: |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sezon 2012/2013
II liga
Tabela ligowa 2 Liga Mężczyzn, grupa B |
|||||||||||||||
Lp. |
Drużyna |
Mecze |
Zwycięstwa |
Porażki |
Pkt. zd. |
K. zd. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1. |
KS AZS AWF Katowice |
20 |
17 |
3 |
37 |
1690 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2. |
WKK Wrocław |
20 |
16 |
4 |
36 |
1772 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3. |
KS Pogoń Prudnik |
20 |
14 |
6 |
34 |
1618 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4. |
GTK FLUOR Gliwice |
20 |
13 |
7 |
33 |
1582 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5. |
KS SUDETY Jelenia Góra |
20 |
13 |
7 |
33 |
1624 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6. |
GKS Tychy |
20 |
11 |
9 |
31 |
1560 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7. |
KKS Mickiewicz-Romus Katowice |
20 |
7 |
13 |
27 |
1524 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8. |
Alba Chorzów |
20 |
6 |
14 |
26 |
1590 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9. |
HAWAJSKIE KOSZULE BANK SPÓŁDZIELCZY Żory |
20 |
6 |
14 |
26 |
1538 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10. |
DORAL NYSA Kłodzko |
20 |
5 |
15 |
25 |
1385 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11. |
WSTK Wschowa Sława |
20 |
2 |
18 |
22 |
1302 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SEZON 2013 / 2014
II liga
m | drużyna | pkt | mecze | zw. - por. | dom | wyjazd | pkt. zd. - pkt. str. | różnica | zw. / mecze |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | GKS Tychy | 42 | 22 | 20 - 2 | 11 - 0 | 9 - 2 | 1920 - 1397 | +523 | 0.9091 |
2 | GTK Fluor Gliwice | 41 | 22 | 19 - 3 | 10 - 1 | 9 - 2 | 1874 - 1430 | +444 | 0.8636 |
3 | Alba Chorzów | 37 | 22 | 15 - 7 | 9 - 2 | 6 - 5 | 1749 - 1607 | +142 | 0.6818 |
4 | KS AZS AWF Katowice | 36 | 22 | 14 - 8 | 9 - 2 | 5 - 6 | 1740 - 1542 | +198 | 0.6364 |
5 | KS Sudety Jelenia Góra | 35 | 22 | 13 - 9 | 9 - 2 | 4 - 7 | 1763 - 1628 | +135 | 0.5909 |
6 | KS Pogoń Prudnik | 35 | 22 | 13 - 9 | 9 - 2 | 4 - 7 | 1684 - 1543 | +141 | 0.5909 |
7 | Exact Systems Śląsk Wrocław | 33 | 22 | 11 - 11 | 7 - 4 | 4 - 7 | 1504 - 1576 | -72 | 0.5000 |
8 | Doral Zetkama Nysa Kłodzko | 33 | 22 | 11 - 11 | 7 - 4 | 4 - 7 | 1577 - 1495 | +82 | 0.5000 |
9 | AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice | 28 | 22 | 6 - 16 | 3 - 8 | 3 - 8 | 1695 - 1750 | -55 | 0.2727 |
10 | AZS Politechnika Częstochowa | 27 | 22 | 5 - 17 | 2 - 9 | 3 - 8 | 1492 - 1752 | -260 | 0.2273 |
11 | KS MOSiR Cieszyn | 26 | 22 | 4 - 18 | 4 - 7 | 0 - 11 | 1569 - 1964 | -395 | 0.1818 |
12 | Röben Gimbasket Wrocław | 23 | 22 | 1 - 21 | 1 - 10 | 0 - 11 | 1038 - 1921 | -883 | 0.0455 |
Sezon 2014 / 2015
II liga
Wywalczony awans do I ligi
m | drużyna | pkt | mecze | zw. - por. | dom | wyjazd | pkt. zd. - pkt. str. | różnica | zw. / mecze |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Doral Zetkama Nysa Kłodzko | 37 | 20 | 17 - 3 | 9 - 1 | 8 - 2 | 1619 - 1400 | +219 | 0.8500 |
2 | Górnik Wałbrzych | 36 | 20 | 16 - 4 | 8 - 2 | 8 - 2 | 1522 - 1357 | +165 | 0.8000 |
3 | Biofarm Basket Suchy Las | 33 | 20 | 13 - 7 | 7 - 3 | 6 - 4 | 1467 - 1337 | +130 | 0.6500 |
4 | Muszkieterowie Nowa Sól | 31 | 20 | 11 - 9 | 6 - 4 | 5 - 5 | 1538 - 1471 | +67 | 0.5500 |
5 | MKS Drogbruk Kalisz | 29 | 20 | 9 - 11 | 5 - 5 | 4 - 6 | 1539 - 1497 | +42 | 0.4500 |
6 | Jamalex Polonia 1912 Leszno | 29 | 20 | 9 - 11 | 4 - 6 | 5 - 5 | 1353 - 1371 | -18 | 0.4500 |
7 | MKS Sokół Międzychód | 28 | 20 | 8 - 12 | 5 - 5 | 3 - 7 | 1351 - 1452 | -101 | 0.4000 |
8 | KS Sudety Jelenia Góra | 28 | 20 | 8 - 12 | 7 - 3 | 1 - 9 | 1483 - 1563 | -80 | 0.4000 |
9 | Exact Systems Śląsk Wrocław | 28 | 20 | 8 - 12 | 6 - 4 | 2 - 8 | 1392 - 1480 | -88 | 0.4000 |
10 | RKKS Rawia Rawag Rawicz | 27 | 20 | 7 - 13 | 3 - 7 | 4 - 6 | 1424 - 1507 | -83 | 0.3500 |
11 | BC Obra Kościan | 24 | 20 | 4 - 16 | 2 - 8 | 2 - 8 | 1407 - 1660 | -253 | 0.2000 |
Sezon 2015/16
I liga
Zajecie 8 miejsca po rundzie zasadniczej doło możliwość gry w ćwierćfinale o awans do ekstraklasy. Naszym przeciwnikiem był klub z Krosna, który w oczesnym sezonie awansowal do najwyższej grupy rozgrywkowej.
M | DRUŻYNA | PKT | MECZE | ZW.-POR. | DOM | WYJAZD | PKT.ZD.-PKT.STR. | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | MIASTO SZKŁA KROSNO | 59 | 30 | 29 - 1 | 14 - 1 | 15 - 0 | 2633 - 1913 | |
2 | MAX ELEKTRO SOKÓŁ ŁAŃCUT | 55 | 30 | 25 - 5 | 14 - 1 | 11 - 4 | 2273 - 1858 | |
3 | LEGIA WARSZAWA | 51 | 30 | 21 - 9 | 13 - 2 | 8 - 7 | 2433 - 2152 | |
4 | ZNICZ BASKET PRUSZKÓW | 49 | 30 | 19 - 11 | 12 - 3 | 7 - 8 | 2183 - 2118 | |
5 | GKS TYCHY | 47 | 30 | 17 - 13 | 11 - 4 | 6 - 9 | 2329 - 2169 | |
6 | ASTORIA BYDGOSZCZ | 46 | 30 | 16 - 14 | 9 - 6 | 7 - 8 | 2263 - 2302 | |
7 | MERITUMKREDYT POGOŃ PRUDNIK | 46 | 30 | 16 - 14 | 12 - 3 | 4 - 11 | 2128 - 2083 | |
8 | ZETKAMA DORAL NYSA KŁODZKO | 44 | 30 | 14 - 16 | 12 - 3 | 2 - 13 | 1959 - 2204 | |
9 | KS SPÓJNIA STARGARD | 42 | 30 | 12 - 18 | 7 - 8 | 5 - 10 | 2151 - 2319 | |
10 | SKK SIEDLCE | 42 | 30 | 12 - 18 | 8 - 7 | 4 - 11 | 2220 - 2317 | |
11 | ACK UTH ROSA RADOM | 42 | 30 | 12 - 18 | 7 - 8 | 5 - 10 | 2126 - 2242 | |
12 | BIOFARM BASKET POZNAŃ | 40 | 30 | 10 - 20 | 6 - 9 | 4 - 11 | 1904 - 2072 | |
13 | KSK NOTEĆ INOWROCŁAW | 40 | 30 | 10 - 20 | 8 - 7 | 2 - 13 | 2085 - 2282 | |
14 | AZS AWF MICKIEWICZ ROMUS KATOWICE | 39 | 30 | 9 - 21 | 6 - 9 | 3 - 12 | 2095 - 2370 | |
15 | EXACT SYSTEMS ŚLĄSK WROCŁAW | 39 | 30 | 9 - 21 | 6 - 9 | 3 - 12 | 1978 - 2166 | |
16 | GTK GLIWICE | 39 | 30 | 9 - 21 | 6 - 9 | 3 - 12 | 2011 - 2204 |
Sezon 2016/17
I liga
Utrzymanie po barażach wygranych z Notecią Inowrocław
M | DRUŻYNA | PKT | MECZE | ZW.-POR. | DOM | WYJAZD | PKT.ZD.-PKT.STR. | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | LEGIA WARSZAWA | 53 | 30 | 23 - 7 | 11 - 4 | 12 - 3 | 2442 - 2053 | |
2 | MAX ELEKTRO SOKÓŁ ŁAŃCUT | 51 | 30 | 21 - 9 | 11 - 4 | 10 - 5 | 2357 - 2146 | |
3 | GTK GLIWICE | 50 | 30 | 20 - 10 | 12 - 3 | 8 - 7 | 2282 - 2091 | |
4 | GKS TYCHY | 50 | 30 | 20 - 10 | 11 - 4 | 9 - 6 | 2335 - 2193 | |
5 | SPÓJNIA STARGARD | 49 | 30 | 19 - 11 | 12 - 3 | 7 - 8 | 2360 - 2255 | |
6 | JAMALEX POLONIA 1912 LESZNO | 48 | 30 | 18 - 12 | 11 - 4 | 7 - 8 | 2206 - 2163 | |
7 | MERITUMKREDYT POGOŃ PRUDNIK | 46 | 30 | 16 - 14 | 11 - 4 | 5 - 10 | 2304 - 2265 | |
8 | BIOFARM BASKET POZNAŃ | 46 | 30 | 16 - 14 | 10 - 5 | 6 - 9 | 2041 - 2036 | |
9 | KOTWICA KOŁOBRZEG | 44 | 30 | 14 - 16 | 10 - 5 | 4 - 11 | 2069 - 2191 | |
10 | ZNICZ BASKET PRUSZKÓW | 43 | 30 | 13 - 17 | 7 - 8 | 6 - 9 | 2236 - 2228 | |
11 | ACK UTH ROSA RADOM | 42 | 30 | 12 - 18 | 9 - 6 | 3 - 12 | 2140 - 2252 | |
12 | KSK NOTEĆ INOWROCŁAW | 42 | 30 | 12 - 18 | 8 - 7 | 4 - 11 | 2183 - 2317 | |
13 | SKK SIEDLCE | 41 | 30 | 11 - 19 | 10 - 5 | 1 - 14 | 2189 - 2358 | |
14 | AZS AGH KRAKÓW | 40 | 30 | 10 - 20 | 8 - 7 | 2 - 13 | 2164 - 2296 | |
15 | ZETKAMA DORAL NYSA KŁODZKO | 38 | 30 | 8 - 22 | 6 - 9 | 2 - 13 | 2082 - 2281 | |
16 | ENEA ASTORIA BYDGOSZCZ | 37 | 30 | 7 - 23 | 4 - 11 | 3 - 12 | 2268 - 2533 |
I liga
Spadek z I ligi po przegranych barażach z Pogonią Prudnik.
M | DRUŻYNA | PKT | MECZE | ZW.-POR. | DOM | WYJAZD | PKT.ZD.-PKT.STR. | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | SPÓJNIA STARGARD | 60 | 32 | 28 - 4 | 14 - 2 | 14 - 2 | 2800 - 2426 | |
2 | JAMALEX POLONIA 1912 LESZNO | 57 | 32 | 25 - 7 | 15 - 1 | 10 - 6 | 2674 - 2292 | |
3 | SOKÓŁ ŁAŃCUT | 56 | 32 | 24 - 8 | 15 - 1 | 9 - 7 | 2566 - 2404 | |
4 | R8 BASKET AZS POLITECHNIKA KRAKÓW | 54 | 32 | 22 - 10 | 12 - 4 | 10 - 6 | 2637 - 2398 | |
5 | GKS TYCHY | 53 | 32 | 21 - 11 | 13 - 3 | 8 - 8 | 2838 - 2688 | |
6 | POLFARMEX KUTNO | 53 | 32 | 21 - 11 | 11 - 5 | 10 - 6 | 2374 - 2175 | |
7 | ELEKTROBUD-INVESTMENT ZB PRUSZKÓW | 49 | 32 | 17 - 15 | 10 - 6 | 7 - 9 | 2515 - 2440 | |
8 | BIOFARM BASKET POZNAŃ | 49 | 32 | 17 - 15 | 9 - 7 | 8 - 8 | 2531 - 2459 | |
9 | WKS ŚLĄSK WROCŁAW | 47 | 32 | 15 - 17 | 8 - 8 | 7 - 9 | 2511 - 2521 | |
10 | ENEA ASTORIA BYDGOSZCZ | 47 | 32 | 15 - 17 | 11 - 5 | 4 - 12 | 2617 - 2497 | |
11 | ENERGA KOTWICA KOŁOBRZEG | 45 | 32 | 13 - 19 | 8 - 8 | 5 - 11 | 2391 - 2553 | |
12 | SIARKA TARNOBRZEG | 44 | 32 | 12 - 20 | 7 - 9 | 5 - 11 | 2440 - 2572 | |
13 | POGOŃ PRUDNIK | 43 | 32 | 11 - 21 | 6 - 10 | 5 - 11 | 2409 - 2624 | |
14 | ZETKAMA DORAL NYSA KŁODZKO | 42 | 32 | 10 - 22 | 8 - 8 | 2 - 14 | 2277 - 2491 | |
15 | SKK SIEDLCE | 40 | 32 | 8 - 24 | 5 - 11 | 3 - 13 | 2403 - 2570 | |
16 | KK WARSZAWA | 39 | 32 | 7 - 25 | 3 - 13 | 4 - 12 | 2222 - 2597 | |
17 | NOTEĆ INOWROCŁAW | 38 | 32 | 6 - 26 | 4 - 12 | 2 - 14 | 2188 - 2686 | |
18 | - | - | - | - |
II liga
Wywalczenie powrotnego awansu do I ligi
Mecze barażowe o 3 miejsce dające awans :
m | drużyna | pkt | mecze | zw. - por. | dom | wyjazd | pkt. zd. - pkt. str. | różnica | zw. / mecze |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Weegree AZS Politechnika Opolska | 43 | 24 | 19 - 5 | 9 - 3 | 10 - 2 | 2055 - 1686 | +369 | 0.7917 |
2 | Zetkama Doral Nysa Kłodzko | 43 | 24 | 19 - 5 | 10 - 2 | 9 - 3 | 2027 - 1710 | +317 | 0.7917 |
3 | BC Swiss Krono Żary | 42 | 24 | 18 - 6 | 10 - 2 | 8 - 4 | 1954 - 1864 | +90 | 0.7500 |
4 | BC Obra Kościan | 41 | 24 | 17 - 7 | 10 - 2 | 7 - 5 | 2084 - 1953 | +131 | 0.7083 |
5 | Exact Systems Śląsk II Wrocław | 39 | 24 | 15 - 9 | 9 - 3 | 6 - 6 | 1885 - 1732 | +153 | 0.6250 |
6 | KS Sudety Jelenia Góra | 37 | 24 | 13 - 11 | 9 - 3 | 4 - 8 | 1861 - 1831 | +30 | 0.5417 |
7 | AZS Basket Nysa | 36 | 24 | 12 - 12 | 8 - 4 | 4 - 8 | 1918 - 1851 | +67 | 0.5000 |
8 | Röben Gimbasket Wrocław | 35 | 24 | 11 - 13 | 6 - 6 | 5 - 7 | 1791 - 1831 | -40 | 0.4583 |
9 | Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie | 35 | 24 | 11 - 13 | 7 - 5 | 4 - 8 | 1771 - 1811 | -40 | 0.4583 |
10 | KS Kosz Pleszew | 33 | 24 | 9 - 15 | 5 - 7 | 4 - 8 | 1910 - 1907 | +3 | 0.3750 |
11 | RKKS Rawia Rawag Rawicz | 31 | 24 | 7 - 17 | 5 - 7 | 2 - 10 | 1768 - 1872 | -104 | 0.2917 |
12 | Intermarche II Zielona Góra | 29 | 24 | 5 - 19 | 3 - 9 | 2 - 10 | 1700 - 1923 | -223 | 0.2083 |
13 | PGE Turów Zgorzelec | 24 | 24 | 0 - 24 | 0 - 12 | 0 - 12 | 1591 - 2344 | -753 | 0.0000 |
SEZON 2019/2020
I liga
M | DRUŻYNA | PKT | MECZE | ZW.-POR. | DOM | WYJAZD | PKT.ZD.-PKT.STR. | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | GÓRNIK TRANS.EU WAŁBRZYCH | 41 | 23 | 18 - 5 | 10 - 1 | 8 - 4 | 1886 - 1752 | |
2 | STK CZARNI SŁUPSK | 40 | 24 | 16 - 8 | 11 - 2 | 5 - 6 | 2012 - 1882 | |
3 | RAWLPLUG SOKÓŁ ŁAŃCUT | 39 | 24 | 15 - 9 | 7 - 5 | 8 - 4 | 2075 - 1962 | |
4 | WKK WROCŁAW | 39 | 23 | 16 - 7 | 6 - 5 | 10 - 2 | 1983 - 1877 | |
5 | KS KSIĘŻAK ŁOWICZ | 36 | 23 | 13 - 10 | 10 - 2 | 3 - 8 | 2053 - 2055 | |
6 | MIASTO SZKŁA KROSNO | 35 | 23 | 12 - 11 | 8 - 3 | 4 - 8 | 1843 - 1777 | |
7 | POGOŃ PRUDNIK | 35 | 24 | 11 - 13 | 7 - 5 | 4 - 8 | 2003 - 2018 | |
8 | GKS TYCHY | 35 | 24 | 11 - 13 | 6 - 5 | 5 - 8 | 1983 - 2002 | |
9 | ELEKTROBUD-INVESTMENT ZB PRUSZKÓW | 35 | 24 | 11 - 13 | 6 - 7 | 5 - 6 | 1862 - 1945 | |
10 | TIMEOUT POLONIA 1912 LESZNO | 34 | 24 | 10 - 14 | 6 - 5 | 4 - 9 | 1976 - 2015 | |
11 | BIOFARM BASKET POZNAŃ | 32 | 23 | 9 - 14 | 7 - 5 | 2 - 9 | 1817 - 1851 | |
12 | ZETKAMA DORAL NYSA KŁODZKO | 31 | 23 | 8 - 15 | 8 - 4 | 0 - 11 | 1788 - 1931 | |
13 | ENERGA KOTWICA KOŁOBRZEG | 30 | 23 | 7 - 16 | 6 - 6 | 1 - 10 | 1871 - 1977 | |
14 | WEEGREE AZS POLITECHNIKA OPOLSKA | 30 | 23 | 7 - 16 | 5 - 6 | 2 - 10 | 1958 - 2066 |
M | DRUŻYNA | PKT | MECZE | ZW.-POR. | DOM | WYJAZD | PKT.ZD.-PKT.STR. | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | GRUPA SIERLECCY-CZARNI SŁUPSK | 56 | 30 | 26 - 4 | 15 - 0 | 11 - 4 | 2566 - 2150 | |
2 | GÓRNIK TRANS.EU WAŁBRZYCH | 55 | 30 | 25 - 5 | 14 - 1 | 11 - 4 | 2548 - 2221 | |
3 | WKK WROCŁAW | 52 | 30 | 22 - 8 | 12 - 3 | 10 - 5 | 2646 - 2376 | |
4 | RAWLPLUG SOKÓŁ ŁAŃCUT | 50 | 30 | 20 - 10 | 10 - 5 | 10 - 5 | 2730 - 2405 | |
5 | GKS TYCHY | 47 | 30 | 17 - 13 | 8 - 7 | 9 - 6 | 2481 - 2544 | |
6 | MIASTO SZKŁA KROSNO | 46 | 30 | 16 - 14 | 8 - 7 | 8 - 7 | 2433 - 2436 | |
7 | WEEGREE AZS POLITECHNIKA OPOLSKA | 46 | 30 | 16 - 14 | 8 - 7 | 8 - 7 | 2519 - 2523 | |
8 | ELEKTROBUD-INVESTMENT ZB PRUSZKÓW | 46 | 30 | 16 - 14 | 9 - 6 | 7 - 8 | 2183 - 2188 | |
9 | TBS ŚLĄSK II WROCŁAW | 45 | 30 | 15 - 15 | 11 - 4 | 4 - 11 | 2466 - 2451 | |
10 | KS KSIĘŻAK ŁOWICZ | 45 | 30 | 15 - 15 | 9 - 6 | 6 - 9 | 2553 - 2587 | |
11 | DZIKI WARSZAWA | 43 | 30 | 13 - 17 | 10 - 5 | 3 - 12 | 2389 - 2418 | |
12 | ENERGA KOTWICA KOŁOBRZEG | 41 | 30 | 11 - 19 | 9 - 6 | 2 - 13 | 2360 - 2416 | |
13 | DECKA PELPLIN | 40 | 30 | 10 - 20 | 6 - 9 | 4 - 11 | 2483 - 2608 | |
14 | POGOŃ PRUDNIK | 39 | 30 | 9 - 21 | 7 - 8 | 2 - 13 | 2387 - 2576 | |
15 | TS WISŁA CHEMART KRAKÓW | 38 | 30 | 8 - 22 | 4 - 11 | 4 - 11 | 2283 - 2555 | |
16 | ZETKAMA DORAL NYSA KŁODZKO | 31 | 30 | 1 - 29 | 1 - 14 | 0 - 15 | 2229 - 2802 |
m | drużyna | pkt | mecze | zw. - por. | dom | wyjazd | pkt. zd. - pkt. str. | różnica | zw. / mecze |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Pogoń Prudnik | 53 | 28 | 25 - 3 | 13 - 1 | 12 - 2 | 2428 - 2040 | +388 | 0.8929 |
2 | Rycerze Rydzyna | 52 | 28 | 24 - 4 | 12 - 2 | 12 - 2 | 2611 - 2153 | +458 | 0.8571 |
3 | KS Kosz Kompaktowy Pleszew | 50 | 28 | 22 - 6 | 13 - 1 | 9 - 5 | 2436 - 2113 | +323 | 0.7857 |
4 | Dijo Polkąty Maximus Kąty Wr. | 47 | 28 | 19 - 9 | 11 - 3 | 8 - 6 | 2376 - 2121 | +255 | 0.6786 |
5 | IgnerHome Basket Nysa | 45 | 28 | 17 - 11 | 10 - 4 | 7 - 7 | 2297 - 2135 | +162 | 0.6071 |
6 | BC Swiss Krono Żary | 45 | 28 | 17 - 11 | 11 - 3 | 6 - 8 | 2407 - 2227 | +180 | 0.6071 |
7 | Exact Systems Śląsk Wrocław | 44 | 28 | 16 - 12 | 10 - 4 | 6 - 8 | 2270 - 2108 | +162 | 0.5714 |
8 | BC Obra Kościan | 42 | 28 | 14 - 14 | 8 - 6 | 6 - 8 | 2335 - 2360 | -25 | 0.5000 |
9 | Zetkama La Nonna Doral Kłodzko | 41 | 28 | 13 - 15 | 7 - 7 | 6 - 8 | 2118 - 2215 | -97 | 0.4643 |
10 | Team-Plast KK Oleśnica | 40 | 28 | 12 - 16 | 8 - 6 | 4 - 10 | 2161 - 2253 | -92 | 0.4286 |
11 | KS Sudety Jelenia Góra | 39 | 28 | 11 - 17 | 5 - 9 | 6 - 8 | 2145 - 2224 | -79 | 0.3929 |
12 | WKK II Wrocław | 35 | 28 | 7 - 21 | 3 - 11 | 4 - 10 | 2037 - 2307 | -270 | 0.2500 |
13 | Nabzdyk BM Stal Ostrów Wlkp. | 34 | 28 | 6 - 22 | 3 - 11 | 3 - 11 | 2289 - 2734 | -445 | 0.2143 |
14 | Aldemed SKMZastal Zielona Góra | 32 | 28 | 4 - 24 | 3 - 11 | 1 - 13 | 2009 - 2580 | -571 | 0.1429 |
15 | Röben Gimbasket Wrocław | 31 | 28 | 3 - 25 | 1 - 13 | 2 - 12 | 1884 - 2233 | -349 | 0.1071 |